Gölbaşı :
z     z
02 Eylül 2010, 13:01
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Neler Oluyor! Başkan Ne Yapıyor!

Gölbaşı’nda Neler Oluyor! Başkan Ne Yapıyor!

(Derlediğimiz kısa Haberler) 

 

1-İçişleri Bakanı Beşir Atalay tarafından Gölbaşı Vilayetler Evinde Mahalli ve Mülki İdare   Amirlerine İftar Yemeği verildi.

  Bakan Beşir Atalay' ında katılımıyla gerçekleşen iftar yemeğinde Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal, Ankara İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Eski İstanbul Valisi Muammer Güler, Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve birçok Kaymakam, Belediye Başkanı, Mahalli ve Mülki idare Amirleri katıldı. (Belediye Basın Bürosu)

 

2-Gölbaşı Belediye başkanı Yakup Odabaşı hafta sonunu Hasta ziyaretlerine ayırdı.

Gölbaşı Devlet Hastanesinde tedavi olan hastaları ziyaretlerinde bulunan başkan Odabaşı tedavileri hakkında bilgi aldı. Hastanede tedavi altında olan vatandaşları tek tek gezerek acil şifalar diledi. (Belediye Basın Bürosu)

 

3-12 Eylül'de yapılacak olan referandum öncesi Ak Parti İlçe Teşkilatı referandum öncesi en çok çalışan teşkilat olarak göze çarpıyor. Tüm mahalle ve köylerde çalışmalarını sürdüren Ak Parti İlçe Teşkilatının bu seferki durağı Gölbaşı Sanayi Sitesi oldu. Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Şimşek, bazı meclis üyeleri ve teşkilat üyeleri sanayi sitesinde bulunan esnafları ziyaret ederek, referandumda destek istedi.(www.golbasitaraf.com)

 

4-Gölbaşı Belediyesi zabıta ekipleri izinsiz ilan, afiş ve broşürlerin asılmasına görüntü kirliliği nedeniyle izin vermiyor.

Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, izinsiz asılan ilan, afiş ve broşürlerin önüne geçmek için denetimlerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri, cadde ve sokakları dolaşarak izinsiz olarak asılan ve dağıtılan ilan, afiş ve broşürleri topluyor. Kent merkezinde oluşan görüntü kirliliğinin önüne geçmek ve izinsiz olarak ilanların yapılmasına engel olmak için böyle bir çalışmanın başlatıldığını belirten Zabıta müdürlüğü, denetimlerin sıklaştırılarak devam edeceğini açıkladı.  (Belediye Basın Bürosu)

 

5-Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni binasına taşındı., Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet vermeye başlayacak. Taşınma devam ederken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personel ve şube müdürlerinin de eşya taşıdı. Eşyaların taşındığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yeni binasında yerleştirme çalışmaları devam ediyor.

 

6-Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, ekmek ve pidelerin hangi ortamda yapıldığını görmek için fırınları sabah 04:00 da denetledi.

Belediye Başkanı Odabaşı, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük, Belediye Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ile birlikte ilçedeki fırınları sabah saatlerinde habersiz denetim yaptı. İlçe genelinde bulunan fırınlarda genel temizlik, hijyen, üretim şartları, gramaj ve çalışanların sağlık karneleri konusunda başkan Odabaşı  denetimde bulundu. (Belediye Basın Bürosu)

 

7- Gölbaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Asfalt Şube şefliği Gölbaşı'na bağlı tüm mahallerde asfalt çalışmalarına ara vermeden hızla gece gündüz devam ediyor. Bu yıl kış aylarının yağışlı geçmesinden dolayı bozulan köy ve mahalle yolları asfaltlanmaya başlandı. Asfalt ekipleri İncek, Yurtbey, Hacılar, Karaoğlan, Ballıkpınar, Gökçehöyük, Öğrencik Selametli, Bezirhane, Yağlıpınar, mahallelerinde asfalt ve yama çalışmaları tamamlandı. (Belediye Basın Bürosu)

 

8-Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Karaali Mahallesi’nde düzenlenecek olan Ramazan Şenliği ve Yemekhane açılışı öncesi Karaali halkı ile bir araya geldi.

   Başkan Odabaşı Yemekhane açılışı ve İftar yemeği öncesi Karaali halkı ile bir araya gelerek sohbet etti. Başkan Odabaşı'nın yanında Belediye meclis üyeleri, İl genel meclis üyeleri, Belediye birim Müdürleri ve Prof. Dr Mevlüt Karakaya'da yer aldı. Odabaşı Karaali halkının sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi. Karaali halkı başkan Odabaşı'na en büyük sorunlarının ASKİ  ve TEDAŞ  olduğunu belirterek, sorunlarını dile getirdiler.

 

 

9- Gölbaşı çıkışı ODTÜ ormanı kıyısında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan  Samanyolu rekreasyon alanında ki evler, outlet mağaza olarak hizmet vereceği bildirildi.

    Konya Yolu'nda ki potansiyeli de değerlendirmek isteyen Büyükşehir Belediyesi, şehirlerarası yolculuk yapanlara da ünlü markaların ürünlerinin satışını sağlayacak.

Sarar, Beymen, İGS, Zara gibi markaların yer alacağı Samanyolu Evlerinde, Konya yemeklerinin satışının yapılacağı bir yerde yapılacak.

Bayram sonrasında firmaların Samanyolu Evleri'nde mağazalarını açacağını belirten ANFA Genel Müdürü Ferhat Ertürk, Konya Yolu'nda ki potansiyeli bu şekilde değerlendireceklerini söyledi.

 

10-Ankara büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki mezarlıkların yönetimi üstüne aldı. Gölbaşı Mezarlığı da bunlardan bir tanesi. Bu uygulamanın ardından Gölbaşı'nda büyük tepkiler oluştu ve STK'ları Gölbaşı Mezarlığı önünde eylem yaparak, 'Ölülerimizin üzerinden elinizi çekin' mesajını verdi.

     Gölbaşı Mezarlığı ile ilgili tepkiler günden güne büyürken Haber Türk Gazetesi bu konuyu gündeme taşıdı. 'Mezarlıklara rantiye ayarı' başlığı ile verilen haberde 291 mezarlığın Büyükşehir sorumluluğuna alındığı belirtilirken, Mezarlıklar Şube Müdürü Şükrü Çetin de Haber Türk Gazetesi'ne yapmış olduğu açıklamada 'rantiyeye taviz vermeyiz” dedi.

 

11-  İncek Turgut Özal Bulvarı’nda Atılım Üniversitesi’nin bulunduğu kavşakta yaşanan motosiklet kazasında bir kişi hayatını kaybetti.

İncek’te ikamet eden 1966 doğumlu Atilla Bakırlı isimli bir vatandaş akşam saat 22 30 sularında 06 EU 3776 plakalı motosikleti ile kaza yaptı..

Edinilen bilgilere göre, seyir halinde giderken, hâkimiyetini kaybeden sürücü Atilla Bakırlı Atılım Üniversitesi’nin bulunduğu kavşakta virajı alamayarak yol kenarında bulunan bariyerlere çarptı.  (www.golbasinethaber.com)           

  12-EYSEN Genel Başkanlığı'na seçilen Oğuz Yücel hızını alamıyor. Açıklama üzerine açıklama yapıyor.   Eğitim Ögretim yılının başlaması nedeniyle Oğuz Yücel'in yapmış olduğu açıklama şöyle:        "Değerli Eğitim Yöneticileri ve Öğretmenlerimiz; 1 Eylül 2010 tarihi itibariyle heyecanla okullarımızda eğitim-öğretim hizmetlerine başlıyoruz. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımız ve gençlerimiz de 13 Eylül 2010 ve 20 Eylül 2010 tarihleri itibariyle ders başı yapacaklar.  Bu vesileyle 2010-2011 eğitim-öğretim yılının tüm eğitimcilerimize, öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.  Biliyoruz ki eğitim yöneticilerimiz yaz boyunca büyük bir özveriyle çalıştılar ve okullarını eğitim-öğretime hazırlamak adına ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Bu yönüyle de tüm eğitim yöneticilerimize gösterdikleri bu özveriden dolayı teşekkür ediyoruz. "..devamı http://www.eysen.org/haberler.php?haber=28

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.